- hudební gulášek známých písní zpívaných česky

Aktivní členové skupiny

  • Pepa Maršálek (sólová el. kytara, zpěv, reprezentace) 
  • Tonda Stedina (basa, zpěv, hudební dramaturgie, kritika, repertoár) 
  • Olda Suchan (percussion, bicí, nejzkušenější ze členů)
  • Daneček Brož (housle, zpěv, nejhezčí ze všech krasavců)
  • Tomáš Kůrka (doprovodné kytary, zpěv, principál souboru)

dle přání můžeme kdykoliv přizvat další hudebníky: hráče na bicí, klávesy, banjo nebo na foukací harmoniku

Alternující profesionální hudebníci naší skupiny (v případě potřeby zaskakují a je nám velkou ctí, že si s nimi můžeme zahrát):

Martin Smolík (kytara zpěv) historicky nejdéle hrající bývalý člen YOZZEFY, Ivo Horňáček (percussion, zpěv, šoumen) bývalý člen YOZZEFY, člen P.R.D.I., Strahov, KANAFAS, Petr Janský (mandolína) bývalý člen YOZZEFY, Antonín Košata (basa) bývalý člen YOZZEFY, člen JP Blues Band, R.H.Band, Smokie Revival, R.oman Pokorný (kytara, zpěv) P.R.D.I., Pavel Geisler (bicí, zpěv) skupina Jakuba Smolíka, Franta Kasl Band, mARTin linhART (foukací harmonika, speaker - bavič a také člověk, který má umění i ve jméně) dříve XXL Michal Cadra (mandolína) Qjeten, Marek Božičkovič (bicí) And the End, Vladan Multrus (kytara, zpěv) PAVOUKY, Ivan Exner  (basa) dříve Bluesberry a Strahov, Petr Buchtel (klávesy), Robert Hlavatý (basa) RH Band, Josef Pavlíček (banjo) JP Blues Band, Pavel Štrál Monti (basa) K.O., Milan Zelený (bonga, bicí), Honza Hupka (kytara, zpěv) dříve člen ... a Vůbec, XXL, Pavel Matyáš (basa) Qjeten, P.R.D.I., Michal Růžena Chroňák (el. kytara) Krausberry, a další, jak čtete výše jsou to samá ESA, s lehoučkou nadsázkou lze napsat: kdo si nezahrál s YOZZEFY, jako by ani nebyl .....

Historie (Old YOZZEFY)

Původní skupina Yozzefy vznikla spontánně v první polovině 90. let minulého století při jedné z dovolených na Orlické přehradě v kempu Trhovky a později v Podolské restauraci. Za zakládající členy jsou považování Tonda Stedina (ATV), R.oman Pokorný, Vladan Multrus (GLADO), Tomáš Kůrka (CURCA). U zrodu skupiny byli omylem (ale je třeba to zmínit) i naprostí hudební diletanti, ale rozhodně dobří kritici Míťa Pavičevič (MIGO) a Václav Černý (KRAKEN). V pozdější době členskou základnu rozšířili Petr Janský (mandolína) s Martinem Linhartem (foukací harmonika). 

Název kapely není tak záhadný, jak se zdá, má souvislost s tím, že se tehdy členové skupiny jako mladí a neklidní vzájemně ironicky oslovovali jménem Pepik, Pepíček. Po vyčerpávajícím a dlouholetém "turné" po nejen pražských restauracích se většina původních členů vzhledem ke stagnaci vývoje repertoáru (původně český pub country - od Brontosarů, přes Olympic až po Deep Purple) a kvality projevu skupiny rozhodla přejít do jiných hudebních těles a kapela se v podstatě rozpadla. Vladan Multrus a Antonín Stedina tehdy rozjeli úspěšný projekt PAVOUKY - The Beatles revival, Roman Pokorný založil skvělou skupinu P.R.D.I. - folkrock, člen-nečlen foukačkář Martin Linhart působil ve skupině XXL, Petr Janský, mistr mandolíny, studoval práva a tak podobně ....

Současnost (New YOZZEFY)

Skupinu se podaří obnovit v roce 2002 Tomášovi Kůrkovi, na jehož nabídku, znovu zahájit činnost kapely, kladně reagují nové tváře Martin Smolík (kytara, zpěv) a Antonín Košata (basa). Přidá se staronový Petr Janský (mandolína, mandocaster), a protože se Yozzefům poměrně daří a vzniká potřeba rytmického doprovodu, přichází Ivoš Horňáček. Doplnění kapely o skvělé housle dovrší zprvu jen náhodná alternace Dana Brože, který se tak nějak přirozeně stává také jejím členem. Změnou z října roku 2007 je tzv. výměna Tondů, tj. odchod Tondy Košaty a příchod Tondy Stediny na pozici zpívajícího basisty, který svou náročností a precizností táhne skupinu nahoru. Následující personální změnou byl odchod Ivoše Horňáčka v červnu 2012, kterého nahradil Olda Suchan se svou bicí soupravou. Poslední změna je odchod Martina Smolíka a příchod skvělého sólového kytaristy Pepy Maršálka ...

Kapela po svém obnovení pořádá skromnější hudební dýchánky v pražských barech a restauracích např. U Rychtáře v Italské ul., ve Vinohradské restauraci, v restauraci V cípu, ul. V Cípu Praha 1, dále v restauraci Pod Smetankou v Mánesově ul. www.podsmetankou.cz v námořnické restauraci Maják, Krátkého 1, Praha 9 www.restauracemajak.cz, v restauraci U Tří bojovníků, Vyšehradská 17, Praha 2, v restauraci U Menšíků, U Křížku 9, Praha 4, v Pivním šenku U Kacíře, Mánesova 87, Praha 2 www.pivnisenk.cz a postupně se ruku v ruce s rozšiřujícím se kruhem příznivců propracovává až ke koncertování např. v klubu AJETO www.klubajeto.cz, v klubu Koňské historie restaurace U Vodárny www.restaurace-uvodarny.cz, v Hudebním klubu Palmovka (Rikatádo) www.hudebniklub.cz, v Kulturním centru Pragos www.pragos.cz a na dalších místech a vystupuje při soukromých párty, svatbách, narozeninách a firemních akcích.
 

Na profesionální úrovni hraje repertoár českých interpretů jako jsou Gott, Schellinger, Novák, Bobek, Zich, Hlas, Tučný, Spálený, Mišík a skupin Olympic, Lucie, Greenhorns, Rangers, Katapult, Žlutý pes a další a neustále pracuje na dalších hitech, takže se  repertoár neustále rozšiřuje a hlavně zkvalitňuje.

Content managed by the Etomite Content Management System.
Etomite »

Yozzefy

« Error »

Etomite encountered the following error while attempting to parse the requested resource:
« PHP Parse Error »
 
PHP error debug
  Error: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /www/sites/8/site29478/public_html/index.php:2073) 
  Error type/ Nr.: Warning - 2 
  File: /www/sites/8/site29478/public_html/index.php 
  Line: 417 
  Line 417 source: header('Content-Type: '.$type.'; charset='.$this->config['etomite_charset']);  
 
Parser timing
  MySQL: 0.0151 s s(22 Requests)
  PHP: 0.0173 s s 
  Total: 0.0325 s s 
Content managed by the Etomite Content Management System.